„Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana,
Albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana.”
                                                                                             Joachim Lelewel

Biblioteka jest ważnym centrum informacji dla każdej szkoły. Nasza  biblioteka szkolna jest przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz  pracowników. Tutaj można wypożyczyć ciekawe książki oraz znaleźć ważne informacje. Nikt tutaj nikogo nie ocenia, nie stawia stopni. Tutaj zawsze znajdzie się czas, aby porozmawiać z uczniem o jego zainteresowaniach, planach, nastrojach, ważnych dla niego wydarzeniach.

Głównym celem pracy biblioteki szkolnej jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz wskazywanie uczniom źródeł informacji, przygotowanie do samodzielnego wyszukiwania informacji i ich wykorzystywania.

We współpracy z innymi nauczycielami w bibliotece odbywają się liczne konkursy czytelnicze, kiermasze książek, spotkania autorskie oraz wystawy. Systematycznie przygotowywane są gazetki ścienne. Nasz księgozbiór jest cały czas uzupełniany.

W bibliotece funkcjonuje ICIM – Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, gdzie uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły w godzinach urzędowania biblioteki mogą skorzystać z komputerów i zasobów Internetu.

KSIĘGOZBIÓR BIBLIOTEKI

Księgozbiór naszej szkolnej biblioteki dostosowany jest do potrzeb uczniów i nauczycieli. Zakres gromadzonych zbiorów to: lektury, literatura piękna, literatura popularno-naukowa i metodyczna dla nauczycieli – zgodnie z zapotrzebowaniem czytelników.

Odwiedzana: 1

Szkoła Podstawowa Nr46 Specjalna